Mapa strony


 HISTORIA GMVRok 1958
Młody przedsiębiorca Angelo Martini zakłada firmę o nazwie GMV SpA i zarządza nią do dnia dzisiejszego. Obecnie jest również prezesem Grupy GMV.

1960-1966
Powstaje pierwszy prototyp agregatu hydraulicznego GMV. Ruszą produkcja z początkową ilością 100 szt. rocznie.

1971
Wzrasta gwałtownie popyt na hydraulikę dźwigową. GMV przenosi swą produkcję do nowej fabryki w Pero (Mediolan), a ilość wyprodukowanych systemów hydraulicznych wzrasta w ciągu kilku lat z 600 do 5.000 szt. GMV ugruntowuje swą pozycję lidera - największego na świecie producenta zespołów do dźwigów (wind) hydraulicznych.

1972
Rozwój napędu hydraulicznego 1:2 w dźwigach osobowych sprzyja rozwojowi GMV. Sprzedaż gwałtownie rozwija się w całej zachodniej Europie. Powstają oddziały w Niemczech, Francji i Hiszpanii.

1976
GMV opracowuje i rozpoczyna produkcję siłowników teleskopowych.

1980-1990
Powstają nowy fabryki GMV w Niemczech, Francji, Grecji, Indiach, Kanadzie i Argentynie.

1992
GMV nieprzerwanie rozwija się, a produkcja siłowników i agregatów hydraulicznych zostaje przeniesiona do nowej fabryki w Nowarze / Włochy.

1993
GMV kupuje firmę Deve w Szwecji, która istnieje od lat 30-tych XX wieku. Powstaje nowa firma GMV Sweden AB z siedzibą w Alveście, specjalizująca się w produkcji siłowników teleskopowych serii:

  • 9000 z synchronizacją hydrauliczną
oraz unikatowych i jedynych w świecie siłowników:
  • EC / TCS z synchronizacją mechaniczną (patent firmy Deve).

1997
Powstaje GMV Polska Sp. z o.o., a 100% udziałów posiada GMV Sweden AB. Firma rozwija się bardzo szybko i wkrótce staje się największym dostawcą systemów hydraulicznych na polskim rynku. Po kilku latach staje się największym dostawcą dźwigów hydraulicznych w Polsce.

1998
W odpowiedzi na rozwój elektrycznych dźwigów bez maszynowni, GMV wprowadza nowy energooszczędny i ekologiczny system hydrauliczny pod nazwą SL. Rozpoczyna się produkcja pierwszych kompletnych dźwigów SLIM LIFT®.

2000
Powstają pierwsze hydrauliczne dźwigi pod nazwą GREEN LIFT® do dziś święcące sukcesy na całym świecie.

2003
GMV wprowadza ulepszoną wersję dźwigu GREEN LIFT® MRL-MC ze sterowaniem i agregatem hydraulicznym w oddzielnej prefabrykowanej maszynowni.

2004
GMV wprowadza do produkcji nowy proporcjonalny blok zaworowy, który zapewnia doskonały komfort jazdy dźwigów hydraulicznych i przewyższa jakością wszystkie istniejące konkurencyjne rozwiązania.

2006
Nowa doskonała linia dźwigów typu GREEN LIFT® tak odbiega technologicznie od poprzedniej generacji, że otrzymuje nową nazwę FLUITRONIC®. Powstają nowe generacje dźwigów GREEN LIFT®: MRL-T oraz dźwigi przeznaczone dla istniejących budynków: MRL-MC 81.21 i MRL-T 81.21. Konkurencja zostaje daleko w tyle. GMV opracowuje i wprowadza do produkcji swój pierwszy elektryczny dźwig osobowy bez maszynowni GearLessBelt-MRL® z własną oryginalną wciągarką.

2008
Wspólnie z GMV Sweden AB powstają nowe standardowe dźwigi towarowo-osobowe GPL® oraz ich wersja VL® przeznaczona do przewożenia samochodów.

2010
Rusza produkcja nowych, rewelacyjnych wind Home Lift® wg dyrektywy maszynowej 2006/42/WE.

2012
GMV nawiązuje współpracę z czołowym światowym producentem schodów i chodników ruchomych. Znacznie poszerza ofertę i coraz więcej galerii handlowych na świecie jest wyposażonych we wszystkie urządzenia transportu bliskiego pochodzące od GMV.


www.gmv.itStrona główna | Polityka prywatności | Mapa strony | Kontakt


© 2011 - 2018 GMV POLSKA Sp. z o.o.
powered by RafixMax